Northern Alberta Curling Association

Hazel Jamison

Draw Schedule

Draw Number Date & Time
A - Saturday 2/17/2018 9:30 AM
B - Saturday 2/17/2019 12:30 PM
C - Saturday 2/17/2018 3:30 PM
D - Saturday 2/17/2018 6:30 PM
E - Sunday 2/18/2018 9:30 AM
F - Sunday 2/18/2018 12:30 PM
G - Sunday 2/18/2018 3:30 PM
H - Sunday 2/18/2018 6:30 PM
I - Monday 2/19/2018 10:00 AM
J - Monday 2/19/2018 1:00 PM

View Team Rosters

A Event

End ScoresDrawTeam 1Team 2Time
ScoreA - SaturdayDivision #2 - Zachary Davies - SavilleDivision #2 - Kieron McClarty - Crestwood2/17/2018 9:30 AM
ScoreA - SaturdayDivision #2 - Josh Fenwick - ThistleDivision #2 - Matthew Perozak - Shamrock2/17/2018 9:30 AM
ScoreA - SaturdayDivision #1 - Emma Yarmuch - Sherwood ParkDivision #1 - Kaylin Young - Ellerslie2/17/2018 9:30 AM
ScoreA - SaturdayDivision #1 - Ariel Diduck - ThistleDivision #1 - Chloe Fediuk - Ellerslie2/17/2018 9:30 AM
ScoreC - SaturdayDivision #3 - Mathew Graham - St. AlbertDivision #3 - Iain Wardell - Ellerslie2/17/2018 3:30 PM
ScoreC - SaturdayDivision #3 - Paige Buchanan - EllerslieDivision #3 - Jayden Cramer - Barrhead2/17/2018 3:30 PM
ScoreC - SaturdayDivision #3 - Shane Kindred - ThistleDivision #3 - Amber Buck - Crestwood2/17/2018 3:30 PM
ScoreC - SaturdayDivision #3 - Andrew Nowell - St. AlbertDivision #3 - Cody Underwood - Ellerslie2/17/2018 3:30 PM
ScoreC - SaturdayDivision #2 - Colin McBeath - EllerslieDivision #2 - Zachary Davies - Saville2/17/2018 3:30 PM
ScoreC - SaturdayDivision #2 - Cadenz Matter - BeaumontDivision #2 - Matthew Perozak - Shamrock2/17/2018 3:30 PM
ScoreD - SaturdayDivision #2 - Payton Sonnenberg - BarrheadDivision #2 - Joely Zimmer - Ellerslie2/17/2018 6:30 PM
ScoreD - SaturdayDivision #2 - Cooper Goddard - EllerslieDivision #2 - Blake Erickson - Ellerslie2/17/2018 6:30 PM
ScoreD - SaturdayDivision #1 - Austin Parrott - ThistleDivision #1 - Emma Yarmuch - Sherwood Park2/17/2018 6:30 PM
ScoreD - SaturdayDivision #1 - Chloe Fediuk - EllerslieDivision #1 - Dylan Mah - Ellerslie2/17/2018 6:30 PM
ScoreE - SundayDivision #1 - Cameron Hess - EllerslieDivision #1 - Allie Iskiw - Ellerslie2/18/2018 9:30 AM
ScoreG - SundayDivision #1 - Emma Yarmuch - Sherwood ParkDivision #1 - Chloe Fediuk - Ellerslie2/18/2018 3:30 PM
ScoreG - SundayDivision #1 - Olivia St. Onge - MorinvilleDivision #1 - Ariel Diduck - Thistle2/18/2018 3:30 PM
ScoreG - SundayDivision #1 - Austin Parrott - ThistleDivision #1 - Dylan Mah - Ellerslie2/18/2018 3:30 PM
ScoreG - SundayDivision #1 - Ella Schwager - MorinvilleDivision #1 - Kaylin Young - Ellerslie2/18/2018 3:30 PM
ScoreI - MondayDivision #1 - Chloe Fediuk - EllerslieDivision #1 - Allie Iskiw - Ellerslie2/19/2018 10:00 AM
ScoreI - MondayDivision #1 - Emma Yarmuch - Sherwood ParkDivision #1 - Cameron Hess - Ellerslie2/19/2018 10:00 AM
ScoreJ - MondayDivision #2 - Zachary Davies - SavilleDivision #2 - Blake Erickson - Ellerslie2/19/2018 1:00 PM
ScoreJ - MondayDivision #3 - Jayden Cramer - BarrheadDivision #3 - Andrew Nowell - St. Albert2/19/2018 1:00 PM
ScoreJ - MondayDivision #3 - Jayden Cramer - BarrheadDivision #3 - Andrew Nowell - St. Albert2/19/2018 1:00 PM
ScoreB - SaturdayDivision #2 - Thomas Measures - BarrheadDivision #2 - Joely Zimmer - Ellerslie2/17/2019 12:30 PM
ScoreB - SaturdayDivision #2 - Gabby Wood - Sherwood ParkDivision #2 - Blake Erickson - Ellerslie2/17/2019 12:30 PM
ScoreB - SaturdayDivision #1 - Olivia St. Onge - MorinvilleDivision #1 - Allie Iskiw - Ellerslie2/17/2019 12:30 PM
ScoreB - SaturdayDivision #1 - Cameron Hess - EllerslieDivision #1 - Ella Schwager - Morinville2/17/2019 12:30 PM

B Event

End ScoresDrawTeam 1Team 2Time
ScoreA - SaturdayDivision #2 - Gabby Wood - Sherwood ParkTBD - .2/17/2018 9:30 AM
ScoreD - SaturdayDivision #2 - Kieron McClarty - CrestwoodDivision #2 - Thomas Measures - Barrhead2/17/2018 6:30 PM
ScoreD - SaturdayDivision #2 - Josh Fenwick - ThistleDivision #2 - Gabby Wood - Sherwood Park2/17/2018 6:30 PM
ScoreE - SundayDivision #1 - Kaylin Young - EllerslieDivision #1 - Chloe Fediuk - Ellerslie2/18/2018 9:30 AM
ScoreE - SundayDivision #1 - Kaylin Young - EllerslieDivision #1 - Ariel Diduck - Thistle2/18/2018 9:30 AM
ScoreE - SundayDivision #1 - Olivia St. Onge - MorinvilleDivision #1 - Ella Schwager - Morinville2/18/2018 9:30 AM
ScoreE - SundayDivision #3 - Mathew Graham - St. AlbertDivision #3 - Amber Buck - Crestwood2/18/2018 9:30 AM
ScoreE - SundayDivision #3 - Paige Buchanan - EllerslieDivision #3 - Cody Underwood - Ellerslie2/18/2018 9:30 AM
ScoreE - SundayDivision #3 - Paige Buchanan - EllerslieDivision #3 - Cody Underwood - Ellerslie2/18/2018 9:30 AM
ScoreF - SundayDivision #2 - Zachary Davies - SavilleDivision #2 - Cadenz Matter - Beaumont2/18/2018 12:30 PM
ScoreF - SundayDivision #2 - Payton Sonnenberg - BarrheadDivision #2 - Blake Erickson - Ellerslie2/18/2018 12:30 PM
ScoreF - SundayDivision #2 - Colin McBeath - EllerslieDivision #2 - Joely Zimmer - Ellerslie2/18/2018 12:30 PM
ScoreF - SundayDivision #2 - Cooper Goddard - EllerslieDivision #2 - Matthew Perozak - Shamrock2/18/2018 12:30 PM
ScoreG - SundayDivision #2 - Thomas Measures - BarrheadDivision #2 - Gabby Wood - Sherwood Park2/18/2018 3:30 PM
ScoreG - SundayDivision #2 - Joely Zimmer - EllerslieDivision #2 - Matthew Perozak - Shamrock2/18/2018 3:30 PM
ScoreH - SundayDivision #2 - Kieron McClarty - CrestwoodDivision #2 - Colin McBeath - Ellerslie2/18/2018 6:30 PM
ScoreH - SundayDivision #2 - Josh Fenwick - ThistleDivision #2 - Cooper Goddard - Ellerslie2/18/2018 6:30 PM
ScoreH - SundayTBD - .TBD - .2/18/2018 6:30 PM
ScoreI - MondayDivision #1 - Ariel Diduck - ThistleDivision #1 - Dylan Mah - Ellerslie2/19/2018 10:00 AM
ScoreJ - MondayDivision #2 - Gabby Wood - Sherwood ParkDivision #2 - Matthew Perozak - Shamrock2/19/2018 1:00 PM

C Event

End ScoresDrawTeam 1Team 2Time
ScoreF - SundayDivision #3 - Iain Wardell - EllerslieDivision #3 - Jayden Cramer - Barrhead2/18/2018 12:30 PM
ScoreF - SundayDivision #3 - Shane Kindred - ThistleDivision #3 - Andrew Nowell - St. Albert2/18/2018 12:30 PM
ScoreH - SundayDivision #3 - Cody Underwood - EllerslieDivision #3 - Amber Buck - Crestwood2/18/2018 6:30 PM
ScoreH - SundayDivision #2 - Cadenz Matter - BeaumontDivision #2 - Payton Sonnenberg - Barrhead2/18/2018 6:30 PM
ScoreH - SundayDivision #3 - Iain Wardell - EllerslieDivision #3 - Shane Kindred - Thistle2/18/2018 6:30 PM
ScoreI - MondayDivision #3 - Paige Buchanan - EllerslieDivision #3 - Mathew Graham - St. Albert2/19/2018 10:00 AM
ScoreI - MondayDivision #1 - Austin Parrott - ThistleDivision #1 - Kaylin Young - Ellerslie2/19/2018 10:00 AM
ScoreI - MondayDivision #2 - Colin McBeath - EllerslieDivision #2 - Josh Fenwick - Thistle2/19/2018 10:00 AM
ScoreJ - MondayDivision #3 - Iain Wardell - EllerslieDivision #3 - Cody Underwood - Ellerslie2/19/2018 1:00 PM
ScoreJ - MondayDivision #2 - Payton Sonnenberg - BarrheadDivision #2 - Josh Fenwick - Thistle2/19/2018 1:00 PM
ScoreJ - MondayDivision #1 - Allie Iskiw - EllerslieDivision #1 - Kaylin Young - Ellerslie2/19/2018 1:00 PM