Northern Alberta Curling Association

Junior Club Championship

Draw Schedule

Draw Number Date & Time
A - Saturday 3/11/2017 10:00 AM
B - Saturday 3/11/2017 1:00 PM
C - Saturday 3/11/2017 4:00 PM
D - Sunday 3/12/2017 10:00 AM
E - Sunday 3/12/2017 1:00 PM
F - Sunday 3/12/2017 4:00 PM

View Team Rosters

A Event

End ScoresDrawTeam 1Team 2Time
ScoreA - SaturdayLeduc #1 - Nathen Zuidema - Leduc #1Saville - Calvin Liu - Saville3/11/2017 10:00 AM
ScoreA - SaturdaySt. Albert #2 - Noah Penner - St. Albert #2Drayton Valley - Mercedes Smith - Drayton Valley3/11/2017 10:00 AM
ScoreA - SaturdayCrestwood #2 - Julianna Duivenvoorde - Crestwood #2Shamrock - Marcus Sawiak - Shamrock3/11/2017 10:00 AM
ScoreA - SaturdaySt. Albert #1 - Nicolas Oake - St. Albert #1Morinville #2 - Morgan Sweezie - Morinville #23/11/2017 10:00 AM
ScoreC - SaturdayCrestwood #2 - Julianna Duivenvoorde - Crestwood #2St. Albert #1 - Nicolas Oake - St. Albert #13/11/2017 4:00 PM
ScoreC - SaturdayLeduc #1 - Nathen Zuidema - Leduc #1St. Albert #2 - Noah Penner - St. Albert #23/11/2017 4:00 PM
ScoreC - SaturdaySherwood Park #2 - Brandt Holt - Sherwood Park #2Warburg - Ethan Chung - Warburg3/11/2017 4:00 PM
ScoreC - SaturdayCrestwood #1 - Samuel Buck - Crestwood #1Ellerslie - Iain Wardell - Ellerslie3/11/2017 4:00 PM
ScoreE - SundaySt. Albert #2 - Noah Penner - St. Albert #2St. Albert #1 - Nicolas Oake - St. Albert #13/12/2017 1:00 PM
ScoreE - SundaySherwood Park #2 - Brandt Holt - Sherwood Park #2Crestwood #1 - Samuel Buck - Crestwood #13/12/2017 1:00 PM
ScoreF - SundaySt. Albert #1 - Nicolas Oake - St. Albert #1Sherwood Park #2 - Brandt Holt - Sherwood Park #23/12/2017 4:00 PM

B Event

End ScoresDrawTeam 1Team 2Time
ScoreB - SaturdaySpruce Grove - Ethan Maze - Spruce GroveSherwood Park #2 - Brandt Holt - Sherwood Park #23/11/2017 1:00 PM
ScoreB - SaturdaySherwood Park #1 - Dana Algot - Sherwood Park #1Warburg - Ethan Chung - Warburg3/11/2017 1:00 PM
ScoreB - SaturdayLeduc #2 - Briana Allen - Leduc #2Crestwood #1 - Samuel Buck - Crestwood #13/11/2017 1:00 PM
ScoreB - SaturdayEllerslie - Iain Wardell - EllerslieMorinville #1 - Gabreil Stamhuis - Morinville #13/11/2017 1:00 PM
ScoreD - SundayShamrock - Marcus Sawiak - ShamrockMorinville #2 - Morgan Sweezie - Morinville #23/12/2017 10:00 AM
ScoreD - SundaySaville - Calvin Liu - SavilleDrayton Valley - Mercedes Smith - Drayton Valley3/12/2017 10:00 AM
ScoreD - SundaySpruce Grove - Ethan Maze - Spruce GroveSherwood Park #1 - Dana Algot - Sherwood Park #13/12/2017 10:00 AM
ScoreD - SundayLeduc #2 - Briana Allen - Leduc #2Morinville #1 - Gabreil Stamhuis - Morinville #13/12/2017 10:00 AM
ScoreF - SundaySaville - Calvin Liu - SavilleShamrock - Marcus Sawiak - Shamrock3/12/2017 4:00 PM
ScoreF - SundaySherwood Park #1 - Dana Algot - Sherwood Park #1Leduc #2 - Briana Allen - Leduc #23/12/2017 4:00 PM