Northern Alberta Curling Association

U18 Boys and Girls

Draw Schedule

Draw Number Date & Time
A - Friday 2/3/2017 5:00 PM
B - Friday 2/3/2017 8:00 PM
C - Saturday 2/4/2017 9:00 AM
D - Saturday 2/4/2017 12:30 PM
E - Saturday - A Final 2/4/2017 4:00 PM
F - Sunday 2/5/2017 9:00 AM
G - Sunday - B Final 2/5/2017 1:00 PM

View Team Rosters

A Event

End ScoresDrawTeam 1Team 2Time
ScoreA - FridayTaitan Hagglund - AvonairAbby Marks - Saville2/3/2017 5:00 PM
ScoreA - FridayBrandt Holt - Sherwood ParkZach Davies - Crestwood2/3/2017 5:00 PM
ScoreA - FridayNathan Molberg - St. AlbertJared Scharff - Saville2/3/2017 5:00 PM
ScoreA - FridayCalder Fadden - OilsandsKai Bodnar - Oilsands2/3/2017 5:00 PM
ScoreA - FridayNicolas Oake - St. AlbertMatthew Burchett - Westlock2/3/2017 5:00 PM
ScoreA - FridayJacob Rahn - SavilleBrendan Kennedy - Jasper Place2/3/2017 5:00 PM
ScoreB - FridayRebecca Geary - St. AlbertEmily Clark - St. Albert2/3/2017 8:00 PM
ScoreB - FridayCalder Fadden - OilsandsMackenzie Olson - Lloydminster2/3/2017 8:00 PM
ScoreB - FridayRyan Jacques - SavilleKaleb Melnyk - Shamrock2/3/2017 8:00 PM
ScoreB - FridayBrandt Holt - Sherwood ParkJared Scharff - Saville2/3/2017 8:00 PM
ScoreB - FridayBrendan Kennedy - Jasper PlaceMatthew Burchett - Westlock2/3/2017 8:00 PM
ScoreC - SaturdayJared Scharff - SavilleCalder Fadden - Oilsands2/4/2017 9:00 AM
ScoreD - SaturdayOlivia Jones - SavilleAbby Marks - Saville2/4/2017 12:30 PM
ScoreD - SaturdayEmily Clark - St. AlbertKelsie Leeder - Derrick2/4/2017 12:30 PM
ScoreD - SaturdayBrendan Kennedy - Jasper PlaceRyan Jacques - Saville2/4/2017 12:30 PM
ScoreE - Saturday - A FinalJared Scharff - SavilleRyan Jacques - Saville2/4/2017 4:00 PM
ScoreE - Saturday - A FinalAbby Marks - SavilleEmily Clark - St. Albert2/4/2017 4:00 PM

B Event

End ScoresDrawTeam 1Team 2Time
ScoreC - SaturdayJacob Rahn - SavilleZach Davies - Crestwood2/4/2017 9:00 AM
ScoreC - SaturdayNicolas Oake - St. AlbertNathan Molberg - St. Albert2/4/2017 9:00 AM
ScoreC - SaturdayKaleb Melnyk - ShamrockKai Bodnar - Oilsands2/4/2017 9:00 AM
ScoreD - SaturdayKaleb Melnyk - ShamrockMatthew Burchett - Westlock2/4/2017 12:30 PM
ScoreD - SaturdayBrandt Holt - Sherwood ParkMackenzie Olson - Lloydminster2/4/2017 12:30 PM
ScoreE - Saturday - A FinalJacob Rahn - SavilleCalder Fadden - Oilsands2/4/2017 4:00 PM
ScoreE - Saturday - A FinalNicolas Oake - St. AlbertBrendan Kennedy - Jasper Place2/4/2017 4:00 PM
ScoreE - Saturday - A FinalOlivia Jones - SavilleKelsie Leeder - Derrick2/4/2017 4:00 PM
ScoreE - Saturday - A FinalMatthew Burchett - WestlockMackenzie Olson - Lloydminster2/4/2017 4:00 PM
ScoreF - SundayTaitan Hagglund - AvonairRebecca Geary - St. Albert2/5/2017 9:00 AM
ScoreF - SundayKelsie Leeder - DerrickAbby Marks - Saville2/5/2017 9:00 AM
ScoreF - SundayJacob Rahn - SavilleBrendan Kennedy - Jasper Place2/5/2017 9:00 AM
ScoreF - SundayMatthew Burchett - WestlockRyan Jacques - Saville2/5/2017 9:00 AM
ScoreG - Sunday - B FinalRebecca Geary - St. AlbertAbby Marks - Saville2/5/2017 1:00 PM
ScoreG - Sunday - B FinalRyan Jacques - SavilleJacob Rahn - Saville2/5/2017 1:00 PM